EdApp by SafetyCulture

En İyi 10 Ücretsiz Sanal Sınıf Platformu

Published

October 21, 2021

Author

Share

plataformas para clases virtuales

Sanal Sınıf Platformlarını Kullanma

Sanal sınıf platformları, eğitim ve öğretim için norm haline geldi. Ancak sanal sınıflar tüm farklı tür ve boyutlarda gelir. Kuruluşunuz için hangisini kullanacağınızı seçmeye çalışmak kafa karıştırıcı olabilir.

Bu nedenle, bu yazıda en iyi on sanal sınıf platformuna göz atacağız. Her platformun internetteki diğer tüm platformlar arasında neden öne çıktığını ele alacağız. Şimdi başlayalım.

1. EdApp

En iyi sanal sınıf platformu EdApp‘tir. Bu, etkili, etkileşimli ve çalışanlarınızın ilerlemesini izlemenize olanak tanıyan eğitimi hızla uygulamaya koymanız gereken kurumsal ortamlar için harika bir seçimdir.

EdApp’ın Sanal Sınıf özelliği ücretsiz platformda yerleşiktir ve Zoom ve Microsoft ekipleri gibi en sevdiğiniz video konferans platformlarıyla sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır. Bu özellik, sizin ve ekiplerinizin yüz yüze etkileşimden ödün vermeden bağlantı kurmanıza olanak tanır. İnanılmaz derecede çok yönlü ve kullanıcı dostu basit bir entegrasyon aracılığıyla şirketlerin uzaktan çalışmasına ve en dağınık ekipleri bile birbirine bağlamasına olanak tanır.

Virtual Classroom Platform - EdApp

Ayrıca dakikalar içinde hazırlanabilirsiniz ve Sanal Sınıflar özelliği, kısa sınavlar, videolar ve anketler gibi etkileşimli içerikle EdApp’ın mikro derslerini tamamlar. Bahsetmeye değer bir şey daha, öğrenci takibidir. Kapsamlı bir raporlama paketi, eğitim personelinin öğrenci gelişimini tanımasına ve ayrıca hangi kullanıcıların geride kaldığını görmesine olanak tanır.

2. Edvance360

Sanal sınıf platformu arenasındaki bir diğer rakip ise Edvance360. Bu platform, K’dan kurumsala tüm eğitim pazarlarını memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Virtual Classroom Platform - Edvance360

Bu platform, öğrencilere kendi kişisel öğrenme ortamlarını (PLE) oluşturabildikleri için eğitimlerinde çok fazla aracılık sağlar. Öğrenimlerinin sahipliğini alabilmeleri için ePortfoliolar oluşturmalarına ve rozetler kazanmalarına olanak tanır.

3. Güverte Oyuncakları

Çeşitli avantajlara sahip başka bir sanal sınıf platformu Deck Toys’dur. Bu platform, öğretmenlere genç öğrenciler için eğlenceli dersler oluşturmanın bir yolunu sunar.

Online Classroom Platform – Deck Toys

Eğitimcilerin öğrencileri için yollar belirlemesine olanak tanıyan bir sürükle ve bırak arayüzü ile ders oluşturmak kolaydır. Öğrenciler daha sonra kendilerine bir müfredatı ele almak istedikleri şekilde çok fazla seçenek sunan kendi kendini keşfetme yoluyla öğrenebilirler.

4. Yeni Satır

NewRow, sanal olan başka bir sınıf platformudur. Bu iyi yapılandırılmış araç, öğrencilerin katılımını sağlamaya yardımcı olmak için birçok tamamlayıcı araçla birlikte yüksek kaliteli gerçek zamanlı ses ve video sağlar.

Ana özelliklerinden biri dijital beyaz tahtasıdır. Bu, öğrencilerin grup projeleri için harika olan tek bir alanda birlikte çizim yapmalarına ve yazmalarına olanak tanır.

Virtual Classroom Platform - NewRow

Diğer faydalı araçlar arasında, öğrencilerin birlikte öğrenmek üzere yerleştirilebileceği ara odaları ve öğrencilerin siz önemli notları yazarken gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlayan gerçek zamanlı notlar yer alır.

5. Kahoot

Kahoot, diğerleri arasında öne çıkan başka bir sanal sınıf platformudur. Kahoot, sınıfı oyunlaştırarak genç öğrencilerin sürekli olarak müfredatla meşgul olmasını sağlar.

Virtual Classroom Software - Kahoot

Bu sanal platform, eğitimcilerin derslerini, öğrencilerin mümkün olduğunca başarılı olmak istemelerini sağlayacak sınav incelemeleriyle tamamlamalarına olanak tanır. Ayrıca öğrencilerin kendi oyunlarını yaratmalarına olanak tanır, bu da öğrendiklerini hafızalarına daha da sağlamlaştırır.

6. eTren Merkezi

En iyi sanal sınıf platformları listemize eTrain Center’ı da ekleyebiliriz. Bu platform iki farklı türde öğrenciye odaklanır: şirketlerinin çalışanları için eğitim oluşturan dahili kullanıcılar ve kendi eğitim işlerini kuran harici çalışanlar.

Best Virtual Classroom Software - eTrain Center

Ne tür bir kullanıcı olursanız olun, bir kursu hızlı bir şekilde hazır hale getirebilirsiniz. eTrain, kursunuzu değerlendirmeler, anketler, multimedya ve herhangi bir SCORM uyumlu içerik için desteği olan platformlarında yazmanıza olanak tanır.

7. Ozmo

Başka bir sanal sınıf platformu Osmo’dur. Bu sanal sınıf yazılımının taraftarlarına osmonotlar denir. Aynı zamanda genç öğrencilere yöneliktir.

Best Virtual Classroom Platform - Osmo

Osmo, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) becerilerine odaklanır. Osmo’yu benzersiz kılan şey, sadece sanal bir öğrenme platformu için ekrana bakmamasıdır. Aynı zamanda dokunsallığa da odaklanır, bu nedenle onunla birlikte giden birçok parça vardır. Dokunsal parçaları kullanmak öğrenmeyi güçlendirmeye yardımcı olabilir çünkü bilgiyi kafanıza kodlamanın başka bir yolunu sağlar.

8. Eğitsel

Akılda tutulması gereken bir başka sanal eğitim platformu da Edulastic. Bu sanal sınıf yazılımı, okullara ve okul bölgelerine yöneliktir. Temel amacı, öğrenci boşluklarının nerede olduğunu değerlendirmeyi kolaylaştırmak ve daha sonra öğrencilerin büyümesini yakından ölçerken bunları ele almaktır.

Online Classroom Platform - Edulastic

En güçlü yönlerinden biri değerlendirmelerdir ve öğrencilerinize verebileceğiniz 10.000’den fazla önceden oluşturulmuş değerlendirmeye sahiptir. Ardından, bir öğrencinin belirli bir alanda ne kadar yetkin olduğunu belirlemek için test verilerini ayrıntılı olarak analiz eder ve ardından bir sonraki talimat parçasını önerir.

9. Prof.Dr.

Sanal sınıflar için platformlar denilince akla ilk gelen ProProfs oluyor. Bu sanal sınıf platformu, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce önceden var olan kursa sahiptir, bu nedenle eğitim kursu zaten oradaysa kendinizinkini oluşturmanız gerekmez.

Virtual Classroom Platform - ProProfs

Kendinizinkini yapmak istiyorsanız, bunu ProProfs’ta yapmanın birçok yolu vardır. Kendi araçlarını kullanarak kendi kursunuzu oluşturabilir veya SCORM veya Teneke Kutu uyumlu kendi kurslarınızı içe aktarabilirsiniz. Bu sanal sınıf platformu için bir başka avantaj da, üzerinde kendi kurslarınızı satabilmenizdir. Kurslarınızı markalamanın ve ödemeleri kabul etmenin kolay bir yolunu sunar.

10. Vurmak

Dahil edilecek son bir sanal sınıf platformu Wooclap‘tır. Bu platform özellikle mobil cihazlar için tasarlanmıştır ve öğrencilerin derslere kolayca katılmasını sağlar.

Virtual Classroom Software - Wooclap

Wooclap, uzaktan öğrenmenin yanı sıra canlı öğrenme için de çalışır. Uzaktan eğitim araçlarıyla öğrenciler anket yapabilir, ödevlerini bitirebilir ve dosya paylaşabilir. Wooclap, bir eğitimcinin, öğrencilerinin ilerlemesini anlamak için gerçekten derinlere inmek için tüm bunlardan veri almasına izin verir.

11. Google Çalışma Alanı

Yazılım devi tarafından sağlanan işbirliği özellikleri, çevrimiçi bir sınıfın ihtiyaç duyabileceği tüm temel özelliklere sahiptir. Google Workspace, Gmail, Google Drive ve Google Takvim’in özelliklerini bünyesinde barındırır. Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi diğer dahili çevrimiçi düzenleme yazılımları, ekibinizle birlikte canlı düzenleme seçenekleri sunar.

Best Virtual Classroom Software - Google Workspace

Google Meet görüntülü görüşmelerinin yanı sıra, Google konferans sistemi aracılığıyla işbirliği yapan ekipler, grup ve kişisel sohbetlere erişebilir ve görüntülü görüşmeler, fiziksel konumlarından bağımsız olarak 10.000’e kadar katılımcıyı ağırlayabilir. Google Classroom ve Google Workspace for Education, akademik bir kurulum için de mevcuttur. Google Workspace’i kullanmak ücretsizdir ancak bir Google hesabı açılmasını gerektirir.

12. Ayağacı

Ayotree, uzaktan öğretimi herkes için kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan eğitimciler için bulut tabanlı bir çevrimiçi platformdur. Temel olarak Ayotree, özel öğretim veya dil okulları dahil olmak üzere her düzeyde okul eğitimini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Tüm okul işlerinin tek bir yerde tutulmasına yardımcı olan, hızlı ve kolay zamanlama, devam takibi ve faturalandırma yöntemlerini içeren kapsamlı bir yönetim sistemine sahiptir.

Best Virtual Classroom Platform - Ayotree

Bulut tabanlı sistemi sayesinde birçok kullanıcı aynı verilere aynı anda erişebilir, bu da çakışan veya yinelenen verilerden kaçınmaya yardımcı olur. Aynı zamanda beyaz etiketli bir şirkettir, yani çevrimiçi eğitiminizi tamamen kendi markanızla tasarlayabilirsiniz. Ayotree’yi kullanmak ücretlidir ancak ücretsiz denemeye erişebilirsiniz.

13. Yakınlaştırma

Açık ara en popüler sanal sınıflardan biri – aslında o kadar popüler ki, arkadaşlarınızla buluşuyor olsanız, iş arkadaşlarınızla bir iş görüşmesi yapıyor olsanız veya çevrimiçi bir sınıfa katılsanız da ulaşabileceğiniz bir araç haline geldi.

Online Classroom Platform - Zoom

Zoom, ekran paylaşımı, ekran kaydı, grup ve özel sohbet özelliklerinin yanı sıra ara odaları gibi sanal bir sınıfın tüm temel özelliklerine sahiptir. Zoom ile yapılan aramalara tüm mobil cihazlardan her an her yerden erişilebilir. Zoom ücretsiz bir yazılımdır, ancak 5’ten fazla kişiyi içeren aramalar için premium bir hesap gerektirir.

14. Blackboard Collaborate

Blackboard, hem öğrenciler hem de çalışanlar için ilgi çekici içerikler sunmayı amaçlayan kurumlar için bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Eşler arası işbirliğini geliştirmek için benzer düşünen insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmaya odaklanır.

Virtual Classroom Platform - Blackboard Collaborate

Blackboard, hem uzaktan eğitimde hem de konferans amaçlı olarak kullanılabilir ve onu daha da iyi yapan şey, bu yazılım tüm mobil cihazlarda mevcut olduğundan, kişi herhangi bir zamanda herhangi bir yerde bağlı kalabilir. Blackboard, çeşitli dillerde kullanılabilen verimli araçlarla değerlendirmeler yapmak, ilerlemeyi izlemek ve kayıtları yönetmek için tasarlanmıştır. bireysel kontenjan üzerinden değerlendirilir.

15. Hava Yığını

Basit bir sanal sınıftan çok daha fazlası olan Airstack, kolay ve sorunsuz yönetim için tüm çevrimiçi araçlarınızı ve uygulamalarınızı tek bir yerde derlemek gibi sıra dışı bir hizmet sunar. Kendi görüntülü arama yazılımları aracılığıyla çeşitli ekiplere katılmaya ve daha küçük ekipler veya işletmeler arasında daha hızlı, daha verimli iletişime olanak tanır.

Virtual Classroom Software - Airstack

AirTech, teknoloji paylaşımını hızlandırır, harcama israfını sınırlar ve tam dijital operasyon zamanında şirket yönetimini kolaylaştırır. Çeşitli sanal sınıf uygulamalarıyla işbirliği yapan, engelleri aşmaya ve daha hızlı çalışmaya istekli şirketler için ilginç bir seçenek.

16. Panopto

Panopto, görüntülü aramaları herkes için kolay ve erişilebilir hale getirir. Bu mobil uyumlu sanal öğrenme platformu, birden fazla katılımcının profesyonel görüntülü görüşmesine, ekran paylaşımına, kaydına ve önceden kaydedilmiş içeriğin akışına olanak tanır. İzleme özellikleriyle, izleyici katılımını kolayca ölçebilir ve geri bildirim alabilirsiniz. Panopto, sanal toplantıları bu platform üzerinden LMS, CMS ve SSO yazılımlarıyla senkronize etmek isteyen kurumsal müşteriler için harika bir çözümdür. Panopto’yu kullanmak ücretsiz değildir, ancak ücretsiz denemeye erişebilirsiniz.

Best Virtual Classroom Software - Panopto

17. Samba Canlı

Samba Live, 17 yılı aşkın bir süredir müşterilerinin yanındadır ve binlerce çevrimiçi konferans ve toplantının gerçekleşmesini sağlar. Bu ödüllü, tamamen tarayıcı tabanlı sanal sınıf platformu, hem konferansların yüksek tanımlı canlı akışına hem de daha fazla referans için kaydedilmesine olanak tanır.

Best Virtual Classroom Platform - Samba Live

Facebook ve YouTube ile işbirliği yaparak, konferanslarınız veya web seminerleriniz doğrudan kanallarınızda yayınlanabilir. Beyaz etiketli bir marka olarak, ücretsiz logo ekleme ve renk ayarı ile özelleştirmenize de olanak tanır. Kurumsal müşteriler için önemli olan Samba yazılımı, yerel LMS/LTI ve API ile entegrasyona izin verir. Samba ne yazık ki kullanımı ücretsiz değil ve fiyatlandırma ayda 14 dolardan başlıyor.

18. Vedamo

Vedamo, yalnızca verimli görüntülü aramalar için gerekli tüm araçları değil, aynı zamanda bir beyaz tahta, ara odaları ve ekran kaydını da içeren yerleşik bir konferans aracıdır ve onu hem eğitim hem de iş ortamlarının ihtiyaçlarını karşılayan çok yönlü bir çözüm haline getirir. İlkokul öğrencilerinin sanal sınıflarında kullanılabilecek kadar basit ve sezgiseldir ve kurumsal ekip çağrılarının standartlarına ayak uyduracak kadar kapsamlıdır.

Online Classroom Platform - Vedamo

Önemli olan, Vendamo herhangi bir ek yazılım yüklenmesini gerektirmez ve Google for Education gibi bir dizi başka sanal eğitim platformuyla entegredir. Ücretsiz bir deneme var, ancak daha sonra en ucuz seçenek ayda 25 dolardan geliyor.

19. Beyin Sertifikası

BrainCert, yerleşik sanal sınıf özelliklerine sahip, hepsi bir arada, mobil uyumlu bir eğitim yönetim aracıdır. Kurumsal eğitimin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış olup, çalışan, ortak ve uyum eğitimi için bir dizi çözüm sunar. BrainCert, sundukları ÖYS’ye dahil edilen harmanlanmış öğrenme çözümlerinde çevrimiçi öğretim için kapsamlı bir araç seti sunar.

Virtual Classroom Platform - BrainCert

Kapsamlı yardımcı programları içeren sanal sınıflar, analitik ve raporlama biçimlerinde sürekli geri bildirimle birlikte video akışı ve sohbet özelliklerini destekler. BrainCert, LMS içinde ücretsiz içerik yönetimine izin verir ve sorunsuz alıştırma deneyimleri sağlar. Bazı platformlar gibi, BrainCert oldukça sınırlı olmasına rağmen ücretsiz bir sürüm sunar ve ücretli seçenekler aylık 259 dolara mal olabilir.

Sanal Sınıf Platformu Özeti

Bu yazıda, mevcut en iyi on sanal sınıf platformuna baktık. Bu platformların sahip olduğu çeşitli özellikler ve her birinin nasıl farklı olduğu hakkında iyi bir fikriniz olmalıdır. Şimdi bunlardan bazılarını denemeli ve her birinin sizin için ne kadar iyi çalıştığını görmelisiniz.

Author