EdApp by SafetyCulture

10 Ücretsiz Etkileşimli e-Öğrenme Aracı

Published

December 2, 2021

Author

Share

herramientas interactivas

Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok çalışanın uzaktan çalışmasıyla birlikte yöneticilerin artık ekipleri için eğitim kursları tasarlamak için daha yaratıcı yöntemler düşünmesi gerekiyor. Ancak uygun araçlar olmadan sıfırdan öğrenme materyalleri oluşturmak veya mevcut içeriği geliştirmek zor olabilir. Yüksek kaliteli kurslar tasarlamak da çok fazla zaman ve kaynak alabilir. Neyse ki, artık çevrimiçi olarak her türlü etkileşimli e-Öğrenme aracı ve öğrenme yönetim sistemi (ÖYS) bulunmaktadır. Bu kullanıcı dostu platformların çoğu, herhangi bir tasarım uzmanlığına ihtiyaç duymadan harika kurs içeriği oluşturmanıza yardımcı olabilecek oyunlaştırma ve etkileşimli testler gibi içerik şablonları ve öğeler içerir.

Ancak çok sayıda çevrimiçi seçenek varken, eğitim ihtiyaçlarınız için doğru aracı seçmek bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, sizin için araştırmayı yaptık ve çalışanlarınız için ilgi çekici kurs içeriği oluşturmanıza yardımcı olacak bu etkileşimli e-Öğrenim araçları listesini bir araya getirdik.

E-Öğrenme Aracı – EdApp

EdApp, bulut tabanlı bir kurs yazma aracı aracılığıyla öğrencileriniz için iyi tasarlanmış ve yüksek düzeyde etkileşimli e-Öğrenim içeriği oluşturmanıza olanak tanıyan, mobil öncelikli bir mikro öğrenme platformudur. Bir kurs oluştururken, öğrenme materyallerini haftalar veya aylar yerine dakikalar veya saatler içinde oluşturmanıza olanak tanıyan duyarlı içerik, oyun ve sınav şablonlarından oluşan bir kitaplıktan seçim yapabilirsiniz.

Interactive eLearning Tool - EdApp

Şablon kitaplıklarının yanı sıra, EdApp’in yüzlerce hazır kursla dolu olan düzenlenebilir kurs kitaplığına da ücretsiz erişebilirsiniz. Satıştan gıda hijyenine ve aradaki her şeye kadar çeşitli içerik konuları var. Yalnızca birkaç tıklamayla ekibinizin eğitim gereksinimlerine uygun bir kurs seçebilir, özelleştirebilir ve dağıtabilirsiniz. Mevcut PowerPoint kurslarınız varsa, bunları EdApp’in geliştirme aracına yükleyebilir ve dakikalar içinde mikro öğrenim kurslarına dönüştürebilirsiniz.

Aracın e-Öğrenim oyunlaştırma özelliği sayesinde, e-Öğrenim içeriğini akıllı telefon benzeri oyunlara dönüştürerek çalışanlarınızı hem eğlenirken hem de eğitim kurslarını tamamlamaya motive edebilirsiniz.

EdApp’ın en yeni özelliklerinden biri olan Rapid Refresh, öğrenmeyi pekiştirmek için düzenli aralıklarla testler oluşturmanıza ve sunmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir sınav oluşturucudur. Soruları, ekibinizin sahip olabileceği bilgi eksikliklerini anlamanıza ve gelecekteki kurslarda ele almanıza olanak sağlamak için tamamlaması kolay bir elektronik tablo ve raporlama özellikleriyle girebilirsiniz.

En iyi etkileşimli e-öğrenme aracını kullanarak ekiplerinizi eğitin Ücretsiz Kaydolun Kredi kartı gerekmez.

1. Çember

Hoopla, satış ekiplerini yarışmalar, skor tabloları ve gerçek zamanlı tanınma yoluyla performansı artırmaya motive etmek için tasarlanmış bir satış oyunlaştırma yazılımı ve katılım çözümüdür. Bu mobil özellikli e-Öğrenim platformu aracılığıyla, satış hedeflerini belirleyebilir ve çalışanlar arasında dostane rekabet için turnuva tarzı veya yarış tarzı yarışmalar oluşturabilir ve genel ekip üretkenliğini hızlandırabilirsiniz. Ekip üyeleri, aracın yerleşik skor tabloları sistemi aracılığıyla bireysel performanslarını bile takip edebilir.

Interactive eLearning Tool - Hoopla

Ayrıca manuel müdahale gerekmeden Flaş Haber özelliği aracılığıyla anında tanıma sağlayabilirsiniz. Bir çalışan hedefine her ulaştığında, Hoopla, herkesin galibiyetini kutlayabilmesi için diğer ekip üyelerine otomatik olarak canlı bir haber güncellemesi gönderir. Rekabetçi ve teşvik edici bir atmosfer geliştirerek ekipleriniz hedeflerine ulaşırken eğlenebilir. Bu platformu kendi eğitim ihtiyaçlarınız için kullanmayı düşünüyorsanız, 14 günlük ücretsiz denemelerinin yanı sıra ücretsiz bir plan seçeneğinin olmadığını unutmayın.

2. UyarlanabilirU

AdaptiveU ile, hepsi bir arada bulut tabanlı yazma yazılımı ve LMS platformu aracılığıyla duyarlı web sayfası benzeri kurslar oluşturabilirsiniz. Kendi kursunuzu tasarlamak kolay, sezgiseldir ve ileri teknoloji becerileri gerektirmez. Sadece dersinizin metnini kopyalayıp yapıştırın, ilgili makalelere bağlantılar ekleyin ve resimler veya videolar ekleyin. Öğrencilerin materyali daha iyi tutmasına yardımcı olmak için, kurs boyunca çoktan seçmeli ve doğru veya yanlış bilgi kontrollerini bile ekleyebilirsiniz. Yazma yazılımının dikkate değer bir dezavantajı, tasarım özelleştirme yeteneğinin olmamasıdır.

ELearning Tool - AdaptiveU

Bu araç aracılığıyla öğrenciler, akranlarının kurs ilerlemesini izleyebilir ve ilgili öğrenme içeriğini birbirleriyle paylaşabilir. AdaptiveU’nun güçlü analitik ve öğrenme yönetimi işlevi sayesinde öğretmenler veya eğitmenler de raporlar oluşturabilir.

3. Wistia

Wistia, kuruluşlara e-Öğrenim içeriğini barındırmak, düzenlemek ve organize etmek için kullanabilecekleri son derece özelleştirilebilir bir video oynatıcı ve bulut tabanlı bir içerik yönetim sistemi (CMS) sağlayan bir video pazarlama yazılımıdır. Platformu en üst düzeye çıkarmanın bazı yolları arasında çalışanlarınız için video eğitim içeriği barındırma, yeni işe alınanlarınız için işe alım materyalleri oluşturma veya müşterileriniz için ürün eğitimleri oluşturma sayılabilir.

E-Learning Tool - Wistia

Platformda bulmayı bekleyebileceğiniz bir başka harika özellik de video işbirliği aracıdır. Bu, videoları meslektaşlarınızla gerçek zamanlı olarak düzenlemenize, geri bildirim almanıza ve video taslaklarınızın güvenli bir şekilde paylaşılması için izin düzeyleri belirlemenize olanak tanır.

Bu araç birinci sınıf video barındırma ve işbirliği özelliklerine sahip olsa da, geliştirme yeteneklerine veya LMS işlevselliğine sahip bir e-Öğrenim aracı arıyorsanız bu araç size uygun olmayabilir.

4. Kolay

isEazy’nin güçlü bulut tabanlı yazma aracıyla profesyonel e-Öğrenim kursları oluşturun. Basit arayüzü ve sezgisel düzenleme sistemi ile teknik tasarım becerilerine ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde parlak öğrenme materyalleri tasarlayabileceksiniz. Platform, iyi tasarlanmış bir dizi slayt şablonu ve kurs düzeni arasından seçim yapmanıza, resimlerinizi kişiselleştirmenize ve kursları kolaylıkla çevirmenize olanak tanır. Ayrıca testler, kataloglar ve zaman çizelgeleri gibi etkileşimli öğeler ekleyerek kursunuzu özelleştirebilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümde kursların bir isEazy filigranı ile yayınlandığını unutmayın.

Interactive E Learning Tool - isEazy

Bir kursu daha verimli bir şekilde dağıtmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, ortak çalışma aracı, farklı kullanıcıların aynı anda tek bir kursu düzenlemesine olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir.

5. Qstream

Qstream, farklı kuruluşların çalışan eğitim çabalarını ölçeklendirmesine, yeni işe alımlar yapmasına, ekiplerin performansını izlemesine veya öğrencilerin ürün bilgilerini ölçmesine yardımcı olabilecek bir mikro öğrenim platformudur. Qstream‘in mikro açıklamalar, zorluklar, senaryo tabanlı Soru-Cevap, aralıklı tekrarlama ve oyunlaştırma gibi bilgi pekiştirme özelliklerini uygulayarak öğrencinizin bilgi birikimini ve üretkenliğini artırın.

Tools For Elearning - Qstream

Yöneticiler, eğitim etkinliğini belirleyebilir, bilgi boşluklarını ele alabilir ve yeterlilik ısı haritaları, ekip karşılaştırmaları ve çalışan faaliyet raporları gibi faydalı araç bileşenleriyle gerçek zamanlı olarak genel çalışan performansını izleyebilir. Koçluk merkezi özelliğinin yardımıyla, ek yardıma ihtiyacı olan öğrencilerle de iletişim kurabilirler.

Bir karar vermeden önce platformu denemek istiyorsanız, önce bir demo rezervasyonu yaptırmanız ve uygun bir fiyat teklifi almanız gerekir.

6. YeniBahar

aNewSpring, harmanlanmış öğrenme, uyarlanabilir öğrenme ve sosyal öğrenmenin temel kavramlarını güçlü e-Öğrenim araçlarına entegre eder. Karma öğrenmeyi göz önünde bulundurarak, eğitmenlere aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli öğrenme etkinlikleri listesi sağladılar. Bu etkinliklerden bazıları web seminerleri, rastgele testler, yansıtma araçları, anketler, video konferanslar ve MemoTrainer tutma eğitimi adı verilen benzersiz bir öğrenme çözümünü içerir.

E Learning Tool - aNewSpring

Bir pekiştirme özelliği olarak, MemoTrainer her öğrenciye uyum sağlar, onlara akıllı alıştırmalar sağlar ve bilgi boşluklarına göre bilgileri tekrarlar. Bu uyarlanabilir öğrenme tekniği sayesinde, öğrenciler yeni bilgileri uzun süreli hafızalarında daha iyi tutabilirler.

Sosyal öğrenmeyi platforma dahil etmek için eğitmen ve öğrenci profili sayfaları, kurs tartışmaları ve meslektaş incelemesi özelliklerini içeren çeşitli ortak çalışma özellikleri de eklediler.

İlk başta, aracın karmaşık özellikleri ve arayüzü nedeniyle bir kursa başlamak biraz zor olabilir, ancak bir kez alıştıktan sonra, eğitiminiz için kullanabileceksiniz.

7. Tutku

Raptivity, ilgi çekici ve görsel olarak teşvik edici çevrimiçi öğrenme deneyimleri tasarlamak için kullanabileceğiniz etkileşimli bir e-Öğrenim çözümüdür. Araç, paralaks ekranları, kaydırma slaytları ve 360 etkileşimleri içeren, önceden oluşturulmuş duyarlı etkileşimlerden oluşan büyüyen bir kitaplığa sahiptir. Tasarım uzmanlığı olmasa bile herkes, aracın kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla etkileşimli sınavları, oyunları, simülasyonları, bilgi kartlarını ve beyin jimnastiğini özelleştirebilir. İster bir öğretmen ister bir öğretim tasarımcısı olun, öğrencilerinizin öğrenme yolculukları boyunca katılımlarını ve motivasyonlarını korumak için aracın birçok özelliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ancak aracın birkaç özellik sınırlaması olduğunu ve çok yönlü bir e-Öğrenim kursu tasarlamak için ek araçlar indirmeniz gerekebileceğini unutmamak önemlidir.

Online E Learning Tool - Raptivity

8. Duvar resmi

Dijital bir çalışma alanı ve beyin fırtınası aracı olarak Mural, ekip üyelerinin birbirleriyle görsel olarak işbirliği yapmalarına olanak tanır. Esnekliği sayesinde ekipler, bilgileri paylaşmak, projeleri planlamak, verileri düzenlemek, çalıştaylar düzenlemek, içeriği ana hatlarıyla belirtmek ve çok daha fazlası için platformu kolayca kullanabilir. Proje kolaylaştırıcıları ayrıca ekiple eğlenceli ve etkileşimli bir katılım etkinliğinin keyfini çıkarmak için buz kırıcılar oluşturabilir ve şablon kitaplığından e-öğrenme şablonlarını özelleştirebilir. Mural ayrıca uzaktan işbirliği için harika bir araçtır ve ekip üyeleri, akranlarıyla daha verimli çalışmak için sesli arama, yorum yapma ve metin sohbeti gibi çoklu iletişim özelliklerinden yararlanabilir. Ancak bir dezavantajı, bu yazılımın mobil sürümünün kullanımının biraz zor olabilmesidir.

E-Learning Tool #9 - Mural

9. domiBiliyorum

domiKnow, bir geliştirme aracı ve bir içerik yönetim sistemi ile birlikte gelen, hepsi bir arada, bulut tabanlı bir e-Öğrenim LMS’sidir. Web tabanlı yazılım, eğitim ve işbirliği ihtiyaçlarını karşılamak için hem küçük hem de büyük kuruluşlar tarafından on yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Sistem, gerçek zamanlı olarak ekip olarak işbirliği yapmanıza ve tek bir araçla iyi optimize edilmiş öğrenme içeriği oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Çeşitli şablonlar ve dijital varlıklar kullanarak herhangi bir cihazda etkileşimli içerik tasarlayın ve tamamlanmış eğitim materyallerini herhangi bir cihazda dağıtın.

Interactive E Learning Platform - domiKnow

Bu platformun harika bir özelliği, belirli bir bölgedeki öğrenciler için öğrenim içeriğini çevirmek için 50’den fazla dil arasından seçim yapmanıza olanak tanıyan çeviri ve yerelleştirme yetenekleridir.

Diğer web tabanlı yazılımlarda olduğu gibi, dersleriniz üzerinde çalışmak istiyorsanız internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Seyahat ederken sabit olmayan bir internet bağlantınız varsa, hareket halindeyken öğrenme içeriğini düzenlemek zor olabilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

10 ücretsiz yazma aracı

10 ücretsiz eğitim yazılımı

10 Öğrenme yönetim sistemi örnekleri

Author