EdApp by SafetyCulture

10 İsteğe Bağlı Eğitim Araçları

Published

August 10, 2022

Author

Share

10 On Demand Training Tools

İsteğe bağlı eğitim, öğrencilerin herhangi bir zamanda materyallere ve kaynaklara erişmelerini sağlar. Bu, özellikle yoğun programlarında eğitime uyum sağlayamayan ancak durumun gerektirdiği şekilde çalışma bilgisine ihtiyaç duyan öğrenciler için yararlıdır. Popüler bir isteğe bağlı eğitim tekniği, bir öğrencinin bir akıl hocası veya meslektaşı aracılığıyla gerçek zamanlı olarak bilgi aldığı iş başında eğitimdir. Bununla birlikte, geleneksel yüz yüze eğitim, pandemi nedeniyle artık geçerli bir seçenek olmadığından, öğrencilerin bilgi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak için bu yöntem dijital formatlarda yaygın olarak benimsenmiştir.

Bu makalede, öğrencilerin ihtiyaç duydukları noktada ilgili eğitim materyallerine erişmeleri için yararlanabileceğiniz 10 isteğe bağlı eğitim aracı keşfedeceğiz.

1. EdApp

EdApp, isteğe bağlı eğitim ihtiyaçlarınız için mükemmel olan, ödüllü bir mikro öğrenim LMS’dir. Mobil öncelikli bir platformdur, bu da öğrencilerin eğitim materyallerine her zaman ve her yerden erişebileceği anlamına gelir. Bir mikro öğrenme tasarım modeli kullanılarak bilgi, oyunlaştırma öğeleriyle birleştirilmiş, kolayca sindirilebilir bilgi parçalarına dönüştürülür. Sonuç olarak, öğrenme çıktılarını artırır ve öğrenci katılımını ve bilginin kalıcılığını artırır. Mikro derslerin kompakt doğası nedeniyle, geleneksel biçimlerden daha oluşturmak, güncellemek ve dağıtmak daha kolaydır. Bu, öğrencilerin ihtiyaç duyduklarında mümkün olan en kısa sürede güncel bilgilere parmaklarının ucunda olmasını sağlar.

EdApp - On Demand Training Tool

EdApp ayrıca 80’den fazla sezgisel olarak tasarlanmış şablon kullanarak kendi mikro derslerinizi kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan bir sürükle ve bırak geliştirme aracıyla donatılmıştır. Tamamen düzenlenebilir ve özelleştirilebilir 100’den fazla kursun içerik kitaplığına da erişeceğiniz için sıfırdan başlamanıza bile gerek yok. Kurs kütüphanesi perakende, inşaat, liderlik, kişisel gelişim ve daha pek çok konuyu kapsar. Hangi sektörde olursanız olun, EdApp sizi korur.

Ana Özellikler:

Artıları:

Ücretsiz

Ücretsiz Kaydolun ve Talep Üzerine En İyi Eğitim Aracını Kullanın

2. Bulutlar

Cloudera, isteğe bağlı eğitim kitaplığı aracılığıyla özel, kendi hızınızda kurslar sunar. Sektördeki uzmanlar tarafından sunulan video öğreniminden yararlanır ve öğrencilere öğrendiklerini uygulamaya koyabilecekleri bulut tabanlı, kullanıma hazır laboratuvar ortamları sağlar. Ayrıca, öğrencilerin katılabileceği her kursta ve tartışma forumlarında kısa sınavlar içerir.

Cloudera - On Demand Training Tool

Ek olarak, öğrenciler her kursun sonunda bulunan en az %75 sınav notu alırlarsa bitirme sertifikaları alabilirler.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: 4495 ABD Doları/yıl

3. Prof.Dr.

ProProfs, eğitim oluşturma sürecini basitleştirmek için kullanabileceğiniz isteğe bağlı bir eğitim aracıdır. Diğer LMS’den içerik içe aktarabilir, ProProfs’un kullanıma hazır kurslarını özelleştirebilir veya çevrimiçi olarak kolayca yeni kurslar oluşturabilirsiniz. Kursiyerler, daha sonra ihtiyaç duydukları kurslara kaydolabilecekleri sanal sınıf özelliği aracılığıyla yönetilebilir.

ProProfs - On Demand Training Tool

ProProfs ile, SCORM ve Tin Can API uyumlu olduğu için diğer LMS’den içerik aktarabilirsiniz. Bu, kursların tercih ettiğiniz platformla veya herhangi bir üçüncü taraf sistemiyle entegre edilmesini sağlar.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: Öğrenci/ay 2 USD’den başlar

4. Eğitim

EduMe ile öğrenciler, bağımsız EduMe mobil uygulaması aracılığıyla mobil uyumlu, mikro öğrenme formatı aracılığıyla eğitime istedikleri zaman erişebilirler. Ayrıca, uzun metinler yerine resimlerden ve videolardan yararlanan kursları hızlı bir şekilde oluşturabileceğiniz bir içerik oluşturma aracı içerir. İki ders türü sunar: Aktiviteler için konuşma ve slaytlar için Slayt Gösterisi.

EduMe - On Demand Training Tool

Bunun da ötesinde, EduMe, yılların deneyimini ve uzmanlığını bir araya getiren kurum içi öğrenme tasarım ekibinin hizmetlerini sunar. Bu işbirliği, öğrencilerinizin alacağı derslerin onlara etkili bir öğrenme deneyimi sunmak için profesyonelce tasarlanmasını sağlar.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: İstek üzerine mevcuttur

5. Birlikte Birleştirin

Coassemble ile çevrimdışı belgeleri kolayca ilgi çekici çevrimiçi kurslara dönüştürebilirsiniz. Kurs oluşturucudaki etkileşimli şablonlardan birini seçerek sadece birkaç dakika içinde kurslar oluşturulabilir. Ayrıca, eğitim yazılımını ekibinizle paylaşmak için bir eğitim merkezi oluşturma seçeneğine de sahip olacaksınız, böylece ihtiyaç duydukları her şey tek bir yerde olacak.

Coassemble - On Demand Training Tool

Bu isteğe bağlı eğitim aracı, uygulama entegrasyonları da sunar, böylece eğitiminizi Google Slides, HubSpot ve Slack gibi halihazırda kullandığınız platformlarla sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: Aylık 49 USD’den başlar

6. Auzmor Öğren

Auzmor Learn’ün basit kullanıcı arayüzü, herhangi bir teknik uzmanlığa sahip olmadan bile çevrimiçi eğitim kurslarını kolayca geliştirmenize ve öğrenim içeriğini dağıtmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Özelleştirilmiş kurs oluşturucu ile kursları içe aktarabilir, yeni eğitim içeriği oluşturabilir veya geniş ders kitaplıklarından kursları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, Auzmor Learn’ün gerçek zamanlı analitik panosu ve güçlü raporlaması aracılığıyla çalışan eğitiminin ilerlemesini izleyebilir ve öğrenme eğilimlerini belirleyebilirsiniz.

Auzmor Learn - On Demand Training Tool

Auzmor Learn, her boyuttaki ekranda çalışır ve hareket halindeyken eğitim almak ve tamamlamak için optimize edilmiştir.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: İstek üzerine mevcuttur

7. GoBeceriler

GoSkills, kolaylıkla eğitim kursları oluşturmak için özelliklerle dolu başka bir çevrimiçi isteğe bağlı eğitim aracıdır. İş yazma, veri analizi ve web geliştirme gibi aranan becerilere sahip çok çeşitli kısa kurslar sunar. GoSkills‘deki kurslar mobil uyumlu ve bulut tabanlıdır, böylece her yerden alınabilirler. Ayrıca günlük galibiyet serisi ve zaman takipli hedefler ekleyerek oyunlaştırma örneklerine de sahiptir.

GoSkills - On Demand Training Tool

Öğrenciler ayrıca özgeçmişlerine ekleyebilecekleri ve LinkedIn profillerinde paylaşabilecekleri doğrulanmış sertifikalar alabilirler. Ayrıca, Sürekli Eğitim Birimleri (CEU’ler) veya Mesleki Gelişim Birimleri (PDU’lar) da kazanabilirler.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: Öğrenci başına aylık 5,99 USD’den başlar

8. Talep Üzerine Öğrenin Sistemleri

Talep Üzerine Öğren Sistemleri, videolar, laboratuvarlar ve değerlendirmelerle tamamlanmış özel kurslar oluşturmanıza olanak tanır. Eğitim materyalinizi şirketinizin markasına göre özelleştirebilmeniz için beyaz etiketleme sunar. Öğrenciler, kendi hızında çok sayıda kurs arasından seçim yapabilir ve hatta karma öğrenme yolları oluşturabilir.

Learn on Demand Systems - On Demand Training Tool

Bu isteğe bağlı eğitim aracı, API entegrasyonlarına da izin verir, böylece diğer yazılımlardan eğitim içeriğinize kolayca veri aktarabilir ve çekebilirsiniz.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: İstek üzerine mevcuttur

9. Tutku

Raptivity, ilgi çekici ve görsel olarak teşvik edici çevrimiçi öğrenme deneyimleri tasarlamanıza olanak tanır. Araç, paralaks ekranları, kaydırmalı slaytlar ve 360 etkileşimleri içeren, önceden oluşturulmuş duyarlı etkileşimlerden oluşan büyüyen bir kitaplığa sahiptir. Aracın kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla herkes etkileşimli sınavları, oyunları, simülasyonları, bilgi kartlarını ve beyin jimnastiğini özelleştirebilir. İster bir öğretmen ister bir öğretim tasarımcısı olun, Raptivity’nin birçok yeteneğini, öğrencilerinizin öğrenme yolculukları boyunca katılımlarını ve motivasyonlarını sürdürmek için en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Raptivity - On Demand Training Tool

Raptivity bulut tabanlı bir araçtır; bu, masaüstü bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan ve iPad’den Firefox, Chrome, IE Edge ve Safari tarayıcılarıyla çalıştığı anlamına gelir. Cihaz uyumluluğunu kontrol etmeye gerek yok.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: Aylık 30 USD’den başlar

10. Ünlü ÖYS

Vowel LMS, güçlü içerik yönetimi ve sosyal öğrenme özelliklerine sahip isteğe bağlı bir eğitim aracıdır. Diğer araçlar gibi, kısa sürede kolayca bir kurs oluşturmak için bir sürükle ve bırak kurs oluşturucu kullanır. Ayrıca mevcut SCORM veya TinCan uyumlu içeriği de yükleyebilirsiniz, böylece mevcut içeriği uyumlu hale getirmek için dönüştürme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, bir öğrencinin sonraki adımlarını belirlemek için eğitim materyalinize testler, ödevler ve alıştırmalar ekleyebilirsiniz.

Vowel LMS - On Demand Training Tool

Daha fazla öğrenme içeriği keşfetmek için Vowel LMS, öğrencilerin kendi öğrenme yollarına uygun kursları ve içeriği dahil edebilmeleri için konuşabilecekleri bir AI Chatbot’a sahiptir. Öğrenciler ayrıca akran önerileri alabilir ve öğrenci katılımını geliştiren içgörüler elde edebilir.

Ana Özellikler:

Artıları:

Maliyet: İstek üzerine mevcuttur

Author