EdApp by SafetyCulture

10 İş Eğitimi Araçları

Published

November 2, 2022

Author

Share

Business Training Tools

Çalışanlarınızın bilgi ve becerilerini geliştirmede süreçleri kolaylaştırmanıza ve basitleştirmenize yardımcı olacak bir iş eğitimi araçları listesi hazırladık. Yazma araçları, katılım araçları, analiz panoları ve daha fazlası gibi özelliklerle, iş yerinde performansı artıracak yüksek etkili öğrenme oluşturabilirsiniz.

1. EdApp

EdApp LMS, etkileşimli çevrimiçi öğrenme ve daha kolay öğrenme yönetimi için oluşturulmuş uyarlanabilir ve sezgisel bir yönetim paketine sahip bir SAAS iş eğitim aracıdır. Kurumsal eğitim materyalleri oluşturmak için bu platform, etkileşimli şablonlar içeren kullanıcı dostu bir SCORM geliştirme aracı sunar. Ayrıca, grafik öğelerini kolayca sürükleyip bırakmanıza ve görsel olarak ilgi çekici kurslar oluşturmanıza olanak tanıyan Canva entegrasyonunu da içerir. Ayrıca, öğrenim kurslarını özelleştirmenize veya öğrencilerinize anında eğitim vermenize olanak tanıyan EdApp’in ücretsiz düzenlenebilir kurs kitaplığına da erişebilirsiniz.

Business Training Tool - Authoring tool

Bu öğrenim yönetim sistemi, kurs oluşturmayı basitleştirmenin yanı sıra, kurslarınızın daha fazla katılım ve elde tutma için tasarlanmasını da sağlar. Bu nedenle, öğrenme deneyimini geliştirmek için mikro öğrenme ve oyunlaştırma gibi öğrenme stratejilerini benimsedi. Mikro öğrenme yaklaşımıyla kurslar, yalnızca temel öğelere odaklanan küçük boyutlu modüller halinde sunulur. Bu strateji, oyun öğelerini geleneksel e-Öğrenmeye uygulayan oyunlaştırma ile birleştirilmiştir. Bu, EdApp’ın mikro dersleriyle öğrenmenin sıradan akıllı telefon oyunları oynamak, bir eğitim programıyla ilişkili can sıkıntısı ve motivasyon eksikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak gibi hissettirdiği anlamına gelir. Öğrenme sıradan bir görev gibi gelmediğinde, oyunlaştırılmış mikro derslerin tipik e-Öğrenim kurslarına kıyasla %90 (veya daha yüksek) tamamlama oranlarıyla sonuçlandığı kanıtlanmıştır.

Business Training Tool - Microlearning

İş eğitiminizdeki bilgileri daha da güçlendirmek için bu öğrenme platformu ayrıca Brain Boost özelliğini de sunar. Bu, derslerinizden otomatik olarak sorular alan ve her öğrencinin hangi bilgileri sakladığını kontrol etmesi için kişiselleştirilmiş testler oluşturan, sistem tarafından otomatikleştirilmiş bir sınavdır. EdApp’in test oluşturma aracı Rapid Refresh ile ister ön test ister bilgi tazeleme sınavı olarak bağımsız testler oluşturabilirsiniz. Son olarak, EdApp size bir analiz panosu, eyleme dönüştürülebilir raporlar ve anında iletme bildirimi özellikleri sunar. Bu özellikler, kullanıcı ve kurs yönetimi üzerinde tam kontrole sahip olmanızı ve ayrıca öğrenme ilerlemesi hakkında kapsamlı bir genel bakışa sahip olmanızı sağlar.

Ana Özellikler:

Ücretsiz

 

Ücretsiz Kaydolun ve EdApp’i iş eğitim aracınız olarak sonsuza kadar ücretsiz kullanın!

 

2. Devam

Continu, günümüzün modern işgücü için oluşturulmuş bir iş eğitim aracı olarak gurur duymaktadır. Güçlü kurs yazma araçlarıyla, her öğrencinin ihtiyaçlarına uygun kurslar oluşturabilir ve uyumluluk eğitimi ve geliştirme yolları oluşturabilirsiniz. Coğrafyaya, departmana göre veya özel değişkenleri kullanarak filtrelemenize olanak tanıyan Akıllı Segmentasyon özelliği ile öğrenme deneyimlerini uyarlayabilirsiniz. Bu ÖYS ayrıca özel raporlama ile birlikte gelir, böylece çalışanlarınızın performansı hakkında bilgi edinmek için raporlarda ince ayar yapabilirsiniz. Öte yandan, öğrenciler eğitimlerinin ve ilerlemelerinin zirvesinde kalabilmeleri için benzersiz kontrol panellerine erişebilecekler.

Business Training Tool - Continu

Ana Özellikler:

Maliyet: Fiyat teklif talebi üzerine mevcuttur

3. Erişim planı

Accessplanit, eğitim sağlayıcıların, müşteriler için yüksek kaliteli eğitim materyalleri ve olağanüstü öğrenme deneyimleri yaratırken eğitim süreçlerini düzene koymasına ve otomatikleştirmesine olanak tanıyan tek duraklı bir iş eğitim aracıdır. Kurs yönetimi özelliği ile, ister yüz yüze öğrenme oturumları, ister e-Öğrenme olsun, kurs ve eğitim etkinliklerini verimli bir şekilde yönetebilir, harmanlanmış bir öğrenme stratejisi ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Tüm eğitim operasyonlarını merkezileştirmek için tasarlanmış bir platform olarak eğitim sağlayıcılara, yüz yüze oturumlar, web seminerleri, sanal öğrenme ve kurum içi eğitim için kısa kurslar, halka açık oturumlar ve çalışan oturumlarını içeren planlama kurslarında da esnek eğitim çözümleri sunulur. .

Business Training Tool - Accessplanit

Ana Özellikler:

Maliyet: Fiyat teklif talebi üzerine mevcuttur

4. Temel Başarı

CoreAchieve, içerik oluşturmayı, uyumluluk izlemeyi ve ayrıca sesli/video çalışan eğitimini kolaylaştırmanıza olanak tanıyan başka bir iş eğitim aracıdır. Profesyonel eğitim materyalleri geliştirmek ve çevrimiçi kursları yönetmek, bu bulut tabanlı LMS sisteminin iki ana amacıdır. Temel içerik arıyorsanız, filtreler, başlıklar, kategoriler, etiketler ve açıklamalar kullanılarak kolayca izlenebilir. Ayrıca, liderlik tablolarının tepesindeki öğrencilere puan ve ödüller vererek öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeye çalışır.

Bu harika özelliklere sahip bir e-öğrenme yazılımı olsa da, mobil öğrenme için optimize edilmemiştir ve kullanıcı sayısı yalnızca ayda sınırlıdır.

Business Training Tool - CoreAchieve

Ana Özellikler:

Maliyet: Ayda 299 USD’den başlar

5. Kenarlık

Edgagement, basit bir sürükle ve bırak geliştirme aracıyla oyunlaştırılmış mikro öğrenme içeriği, testler ve anketler oluşturmanıza olanak tanıyan bir eğitim yazılımıdır. Çok az grafik tasarım bilgisine sahip olsanız veya hiç bilginiz olmasa bile, Spin to Win, Fact or Fiction, Double Match, Connect the Dots, Jumble Pic ve çok daha fazlası gibi 15’ten fazla oyun şablonunun yardımıyla etkileşimli eğitim materyallerini kolayca oluşturabilirsiniz. Edgagement ayrıca, genel performansı değerlendirebilmeniz, bilgi eksikliklerini giderebilmeniz ve gelecekte daha iyi sonuçlar için eğitim içeriğinizi optimize edebilmeniz için oyun katılımı, tamamlama oranları ve bilgi kazanımları hakkında eksiksiz raporlar sağlayan bir veri merkezi içerir.

Business Training Tool - Edgagement

Ana Özellikler:

Maliyet: Fiyat teklif talebi üzerine mevcuttur

6. 7 dokunuş

7taps, yalnızca 7 dokunuşta mobil öncelikli mikro öğrenme deneyimleri sunmanıza olanak tanıyan tarayıcı tabanlı bir eğitim aracıdır. Bu platformda, şablonları kullanarak kurslar oluşturabilirsiniz. Etkileşimi artırmak için GIF’ler, sesli bilgiler ve testler de ekleyebilirsiniz. Tamamlandığında, kursları bir bağlantı, SMS, QR kodu veya e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz. Öğrencilerin eğitimlerine başlamak için herhangi bir uygulama indirmeleri veya kaydolmaları bile gerekmez. Bu adımlar olmadan bile çalışanlarınızın öğrenme sürecini takip edebilir ve analiz edebilirsiniz. Ayrıca kurslarının mobil cihazlar için optimize edildiğinden ve aynı zamanda bir masaüstü ortamına uyarlandığından emin olabilirsiniz.

Business Training Tool - 7taps

Ana Özellikler:

Ücretsiz

7. Uygun

Apty, yüksek etkili, uzaktan çalışan eğitimi vermeyi amaçlayan bir uzaktan eğitim yazılımıdır. Kodsuz kurs düzenleyicisi ve kurs yönetimi özellikleri aracılığıyla eğitim materyallerini kolaylıkla oluşturmanıza ve korumanıza olanak tanır. Bir eğitim platformu olarak, ekip liderlerinin uzaktan eğitim deneyimini geliştirmede etkili olan isteğe bağlı, ekran üzerinde rehberlik sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca, eğitim materyallerini öğrencilerinize, yanlarında oturan bir eğitmen tarafından yakından yönlendiriliyormuş gibi adım adım sunmanıza olanak tanır.

Business Training Tool - Apty

Ana Özellikler:

Ücretsiz

8. Kahoot!

Kahoot! öğrenciler arasında katılımı en üst düzeye çıkarmak ve daha yüksek tamamlama oranları sağlamak için görsel olarak çekici oyunlaştırma öğelerini kullanan çevrimiçi bir sınav oluşturucudur. Bu yazılım, öğrenciler için benzersiz bir şekilde “Kahoots” olarak adlandırılan etkileşimli oyunlar ve testler sunar. Bu Kahoot’lara bir mobil uygulama veya bir web tarayıcısı aracılığıyla da erişilebilir. En iyi yanı, paylaşılan bir ekranda sunulabilmeleri ve herhangi bir video konferans platformu aracılığıyla bir grup “oyuncu” tarafından aynı anda yanıtlanabilmeleridir. Alternatif olarak, Kahoots’u her ekip üyesi tarafından eşzamansız olarak tamamlanacak, kendi hızınızda bir meydan okuma olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu platform aynı zamanda eğitmenlere raporlama ve analitik sağlayarak bilgi boşluklarının ele alınabilmesi ve geri bildirim sağlanabilmesini sağlar.

Business Training Tool - Kahoot

Ana Özellikler:

Maliyet: Ücretsiz, Ücretli planlar 17 USD’den başlar (aylık)

9. Dereceli

Dereced, ister küçük ister büyük ölçekli olsun, çalışanlarınızın becerilerini artırmaya veya yeniden vasıflandırmaya odaklanan bir iş eğitim aracıdır. Çalışanlarınızın güçlü ve zayıf yönlerine ilişkin bütünsel ve ölçülebilir bir görünüm sağlayan beceri analitiğini entegre eder. Bu platform aynı zamanda çalışanlarınızın ihtiyaçları ve kariyer hedefleri ile uyumlu bir strateji geliştirmenizi sağlar. Beceriler ve büyüme fırsatlarına ilişkin veriye dayalı içgörüleri, kurslar, videolar, kitaplar, makaleler, podcast’ler ve projeler aracılığıyla çalışanlarınız için özel öğrenme yolculuklarını verimli bir şekilde düzenlemenize olanak tanır. Degreed, yalnızca eğitim programları geliştirmede sizi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda iş gücünüzü işiniz için eşit derecede önemli olan projelere, gösterilere, ödevlere ve işlere bağlayan dinamik bir fırsat pazarı yaratır.

Business Training Tool - Degreed

Ana Özellikler:

Maliyet: Bir teklif talebi yoluyla mevcut fiyat

10. Arist

Arist, eğitimi dağıtmak için metin tabanlı öğrenmeyi kullanan yenilikçi bir eğitim platformudur. Arist‘te bir metin kursu oluşturmak ve göndermek, normalde yaptığınız gibi bir metin mesajı oluşturmak kadar basittir. Metin mesajı kursları genellikle bir resimden, temel bir kavramın 1.200 karakterlik açıklamasından ve birkaç hafta boyunca günlük olarak gönderilen etkileşimli bir değerlendirmeden oluşur.

Bu, özellikle internete istikrarlı erişimi olmayanlar için öğrenme engelleriyle mücadele etmek için harika bir fikir olsa da, metin mesajı başına yalnızca izin verilen maksimum sayıda karaktere sahip olduğundan oldukça sınırlayıcı olabilir. Ayrıca, görsel olarak estetik ve ilgi çekici içerik sunmak için biçimlendirme seçeneklerinden yoksundur.

Business Training Tool - Arist

Ana Özellikler:

Maliyet: Ücretsiz ve ücretli planlar

 

Author